Young Film Fest

Young Film Fest

Filmy a současné umění pro mladé
Pro studenty 12 - 14 let
Termín: 4. - 6. 5. 2018
Organizátor: Krutón

V rámci Young Film Festu se odehrává celoevropské předávání ceny Young Audience Award (ceny pro nejlepší evropský film pro mladé).

Program 2017:

Goodbye Berlin
Režie: Fatih Akin
Scénář: Lars Hubrich
hraný film, Německo
Tschick a Maik se rozhodnout vzbouřit proti zavedenému pořádku. Vyrazí v teréňáku za dobrodružstvím a zažijí spoustu nečekaných překvapení.

My Life As A Zucchini
Režie: Claude Barras
Scénář: Céline Sciamma
animovaný film, Švýcarsko/Francie
Žít v dětském domově není žádná legrace. Alespoň dokud si nenajdete dobré kamarády. S nimi jde všechno líp a situace se může úplně změnit…

The Girl Down Loch Änzi
Režie, scénář: Alice Schmid
dokumentární film, Švýcarsko
Laura se rozhodne jednoho dne překonat strach a vstoupí do propasti Loch Änzi, kam se ještě nikdo neodvážil vstoupit. Co na ni čeká v tajemném a krásném prostředí švýcarských hor?

Doprovodný program
Zvuková a dabingová experimentální dílna – Zvuk ve filmu nevidíš, a tak tě asi nenapadne, že tvoří podstatnou část celkového díla. Dodej filmu šťávu, nahraj zvukové efekty a namluv animovanou postavu!

Herecký workshop – Zajímalo tě někdy, jak vypadá práce herce? Není to jenom procházka po červeném koberci a davy fanoušků, ale i pořádná dřina. Zažij si to na vlastní kůži!

Digitální svět – Co se stane, když se přes telefon připojíš na wifi, lajkneš příspěvek svého kamaráda nebo hodíš fotku na instáč? Interaktivní workshop Ti ukáže, kam až může zasáhnout dnešní virtuální svět.

Jinde ve světě
V roce 2017 se hlasování zúčastnilo 31 zemí:
RAKOUSKO: St. Pölten & Vídeň; BELGIE: Brusel; BOSNA & HERCEGOVINA: Sarajevo; BULHARSKO: Sofia; CHORVATSKO: Záhřeb; ČESKÁ REPUBLIKA: Praha; DÁNSKO: Aalborg; ESTÓNSKO: Tallinn; FINSKO: Helsinki; NĚMECKO: Berlín & Erfurt; ŘECKO: Atény; MAĎARSKO: Budapešť; IZRAEL: Tel Aviv; ITÁLIE: Florencia, Rím & Turín; KOSOVO: Prizren; LOTYŠSKO: Riga; LITVA: Vilnius; LUCEMBURSKO: Luxembourg; MAKEDONIE: Skopje; MALTA: Valletta; ČIERNA HORA: Podgorica; HOLANDSKO: Amsterdam; POLSKO: Varšava & Wrocław; PORTUGALSKO: Lisabon; RUMUNSKO: Cluj-Napoca; SRBSKO: Belehrad; SLOVENSKO: Bratislava; SLOVINSKO: Izola; ŠPAŇELSKO: Barcelona; TURECKO: Istanbul; VELKÁ BRITÁNIE: Londýn